План работы школы в шестой школьный день на второе полугодие 2018-2019 учебного года

 

Дата

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказны

05.01

Інтэллектуальная гульня “Калі вы ветлівыя”

 

Віктарына “Напярэдадні Вялікага свята Нараджэння Хрыстова”

 

Фота-экскурсія “Зіма ў маёй вёсцы”

2-4

 

5-8

 

9-11

Класны кабінет

 

Класны кабінет

 

Ваколіцы вёскі

Пушыла Т.М.

Шаўчук Т.І.

Карпава Л.М.

12.01

Конкурсна-гульнёвая праграма “Здорава быць здаровым”

 

Паседжанне клуба падарожнікаў “Найвялікшыя пустыні свету”

 

Фотасесія “Па вуліцах маёй вёскі”, прысвечаная Году малой радзімы

2-4

 

5-8

 

9-11

Класны кабінет

 

Класны кабінет

 

Ваколіцы вёскі

Скарупіч І.А.

Скарупіч Н.Ю.

Скарупіч С.Ф.

19.01

Час загадак

 

Матэматычны марафон

 

Пазнавальная гульня “Прынцыпы здаровага ладу жыцця”

2-4

 

5-8

 

9-11

Класны кабінет

 

Кабінет інфарматыкі

 

Класны кабінет

Роік А.С.

 

Басалай П.М.

Пушыла А.С.

26.01

КТД “Чудеса своими руками”

 

Лыжныя гонкі

 

Складанне калажа “У свеце прафесій”

2-4

 

5-8

 

9-11

Кабінет 3-га класа

 

Стадыён

 

Класны кабінет

Чахоўская Ю.П. 

Палуяновіч Н.І.

Карпава Л.М.

 

02.02

Спартыўна-гульнёвая эстафета “Школа юных выратавальнікаў”

 

Круглы стол

“Побач з бацькамі”, прысвечаны Дню юнага героя-антыфашыста

 

Падрыхтоўка і правядзенне вечара сустрэчы з выпускнікамі

 

2-4

 

 

5-8

 

9-11

Спартыўная зала

 

Класны кабінет

 

Актавая зала

 Скарупіч І.А.

 

Шаўчук Т.І.

Карпава Л.М.

09.02

Конкурс малюнкаў “Беларусь мая, сінявокая”

 

Паседжанне клуба падарожнікаў “Пакораныя вяршыні”

 

Гульня-віктарына “А салдаты таксама былі хлапчукамі”, прысвечаная Дню юнага героя-антыфашыста

 

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

Кабінет 1-га класа

 

Класны кабінет

 

 

 

Актавая зала

Пушыла Т.М.

 

 

Скарупіч Н.Ю.

 

 

 

Пушыла А.С.

 

16.02

Гульня

 “Хто хоча атрымаць прыз”

 

Інтэрактыўны занятак “Сучасныя дэвайсы: карысць і шкода”

 

Знаёмства з прафесіяграмамі: “Чалавек - чалавек”, “Чалавек - тэхніка”

 

2-4

 

 

5-8

 

 

 

 

9-11

Кабінет 2-га класа

 

Кабінет інфарматыкі

 

 

 

Класны кабінет

Роік А.С.

 

 

Басалай П.М.

 

 

 

 

Скарупіч С.Ф.

 

23.02

Эканоміка для дапытлівых “Жила-была денежка”

 

Спаборніцтвы па стральбе “Самы меткі”

 

2-4

 

 

5-11

 

Кабінет 3-га класа

 

Школьны стадыён

Чахоўская Ю.П.

 

 

Палуяновіч Н.І.

Скарупіч С.Ф.

02.03

Гульнёвая праграма “Дарожны аўтаэрудыт”

 

Пазнавальная гадзіна             “Будучыня за намі”, прысвечаная Сусветнаму дню барацьбы з наркаманіяй

 

Трэнінг “Групавы націск і ўменне казаць “не”, прысвечаны Міжнароднаму дню барацьбы з наркаманіяй

2-4

 

 

 

5-8

 

 

 

 

9-11

Класны кабінет

 

 

 

Класны кабінет

 

 

 

 

Класны кабінет

Скарупіч І.А.

 

 

 

Шаўчук Т.І.

 

 

 

 

Пушыла А.С.

09.03

Вусны часопіс “Жывёльны і раслінны свет Беларусі”

 

 

Паседжанне клуба падарожнікаў “Дзівосныя вадаспады”

 

Творчы конкурс на лепшы уласны твор

 “Уяві сябе пісьменнікам ці паэтам”

2-4

 

 

 

5-8

 

 

 

9-11

 

Кабінет 1-га класа

 

 

Класны кабінет

 

 

 

Класны кабінет

Пушыла Т.М.

 

 

 

Скарупіч Н.Ю.

 

 

 

Карпава Л.М.

16.03

Конкурс “Знайка”

 

Матэматычныя фокусы

 

 

Турнір лепшых знаўцаў АБЖ

2-4

 

5-8

 

 

9-11

Класны кабінет

 

Кабінет інфарматыкі

 

Класны кабінет

 

Роік А.С.

 

Басалай П.М.

 

 

Скарупіч С.Ф.

 

23.03

Падарожжа з гномікам-эканомікам ў краіну электраэнергіі

 

Кіналекторый

“Хатыні Івацэвіцкай зямлі”

 

Акцыя “Навядзі парадак на планеце”

2-4

 

 

 

5-8

 

 

9-11

Класны кабінет

 

 

 

Кабінет інфарматыкі

 

Класны кабінет

 

Чахоўская Ю.П.

 

 

 

Палуяновіч Н.І.

 

 

Пушыла А.С.

 

30.03

Гульня-віктарына

“У свеце цікавага”

 

Працоўная акцыя

“Бумажны скарб”, прысвечаная Дню абароны Зямлі

Аднадзённы паход

“Па родным мясцінам”

 

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

Класны кабінет

 

 

 

Фае школы

 

 

в.Вялікая Гаць

Скарупіч І.А.

 

 

 

Шаўчук Т.І.

 

 

Карпава  Л.М.

06.04

 

 

 

Спартыўныя спаборніцтвы

 

Экалагічная гульня

“Зялёная палата”

2-4

 

 

5-11

Спартыўная зала

 

Класны кабінет

Пушыла Т.М.

 

Скарупіч Н.Ю.

Скарупіч С.Ф.

13.04

Гульня “Поле цудаў”

 

Інтэрактыўная гульня

“Угадай мелодыю”

 

Інтэлектуальная гульня “Засваенне космасу”, прысвечаная Дню касманаўтыкі

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

 

 

Кабінет 2-га класа

Кабінет інфарматыкі

 

 

Класны кабінет

Роік А.С.

 

 

Басалай П.М.

 

 

Пушыла А.С.

 

20.04

Гульнёвая праграма “Вясёлка”

 

Музычны рынг

“Спяваем караоке”

 

Завочнае падарожжа

“Замкі Беларусі”

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

Кабінет 3-га класа

 

Актавая зала

 

 

Класны кабінет

 

Чахоўская Ю.П.

 

 

Палуяновіч Н.І.

 

 

Карпава Л.М.

27.04

Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”

 

Гульнёвая праграма “Развіваем памяць, увагу, уяўленне”

 

Працоўны дэсант па добраўпарадкаванні прышкольнай тэрыторыі

2-4

 

 

5-8

 

 

 

9-11

Класны кабінет

 

 

Класны кабінет

 

 

Тэрыторыя школы

 

Скарупіч І.А.

 

 

Шаўчук Т.І.

 

 

Скарупіч С.Ф.

 

 

04.05

 

 

 

 

 

 

 

Экскурсія “У прыроду за здароўем”

Экалагічны турнір

“Знаўцы прыроды”

 

Круглы стол:

“Гісторыя ўзнікнення і развіцця сучасных Алімпійскіх гульняў”

2-4

 

5-8

 

 

 

9-11

в.Вялікая Гаць

 

Класны кабінет

 

 

 

Класны кабінет

 

Пушыла Т.М.

 

Скарупіч Н.Ю.

 

 

 

Пушыла А.С.

 

 

11.05

 

 

 

 

 

 

Інтэлектуальная гульня

“Дрэвы”

 

Матэматычная гульня

“Хто хоча стаць міліянерам”

 

Віктарына

 “Сімволіка маёй краіны”

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

Кабінет 2-га класа

 

Кабінет інфарматыкі

 

Класны кабінет

Роік А.С.

 

 

Басалай П.М.

 

 

Карпава Л.М.

18.05

 

 

 

 

 

 

 

Экскурсія ў прыроду

 

Віктарына

“Краіна піянерыя”

 

Лекторый

“Небяспечныя аб’екты ў прыродзе”

2-4

 

5-8

 

 

9-11

в.Вялікая Гаць

 

Кабінет 5-га класа

 

Кабінет інфарматыкі

 

Чахоўская Ю.П.

 

Палуяновіч Н.І.

 

 

Скарупіч С.Ф.

 

 

25.05

 

 

 

 

 

 

 

Віктарына

“Знаўцы прыроды”

 

Экалагічная акцыя “Прыгажосць вакол нас”

 

Інфармацыйны трэнінг:

“Дарога ў будучыню”

2-4

 

 

5-8

 

 

9-11

Кабінет 4-га класа

 

в.Вялікая Гаць

 

 

Класны кабінет

Скарупіч І.А.

 

 

Шаўчук Т.І.

 

 

Пушыла А.С.